Paskaita apie pilkąsias gerves Vilniaus Salininkų gimnazijoje

Kiekvieną pavasarį, artėjant pavasario lygiadieniui ir Žemės dienai, Vilniaus Salininkų gimnazijoje rengiama Gamtos mokslų savaitė. Šiemet gimnazijoje viešėjo Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto (GMTF) IV kurso studentas Aleksej‘us Peržu.

Jo paskaita „Pilkųjų gervių (Grus grus) tyrimai“ sudomino daugelį gimnazijos mokinių ir mokytojų. Pilnutėlė auditorija atidžiai klausėsi ir domėjosi didžiausio Lietuvos paukščio pilkosios gervės migracijos keliais, įpročiais, maitinimosi ypatumais ir populiacijos gyvenamosiomis teritorijomis. A. Peržu papasakojo apie gervių tyrimus, kuriuos vykdo LEU studentai ir mokslininkai kartu su žymiausiais Europos paukščių tyrimų centrais. Mokiniai nuoširdžiai domėjosi, kaip stebima gervių rudeninė ir pavasarinė migracijos, kur gervės žiemoja, kuo maitinasi, kaip suranda savo gimtąsias vietas. Kokybiškai parengtose skaidrėse lyginta, kuo pilkosios gervės skiriasi nuo pilkojo garnio. Mokiniai galėjo pagilinti biologijos mokslo žinias apie paukščio sandarą, maitinimosi ypatumus, migracijos vietas.

Dėkojame už įdomią ir naudingą paskaitą Salininkų gimnazijos mokiniams ir mokytojams. Susipažinimas su nuostabiu paukščių gyvenimu skatina žmones labiau saugoti mus supančią aplinką ir džiaugtis nuostabia Lietuvos gamta.

Salininkų gimnazijos fizikos mokytojas Petras Lozda

Šaltinis: LEU tinklalapis