Pavasarinė migracija

Vilniaus rajono gervės 2017 metų pavasarinės migracijos metu pasiektas aukščiausias skrydžio taškas (2 216 m; absoliutus aukštis) virš Pirėnų kalnų .


Savo žiemovietę gervė paliko vasario 25 dienos rytą (apie 10 val.). Nakčiai sustojo sekliame ežere Laguna de Gallocanta. Ir kitą dieną tęsė skrydį į šiaurę link Pirėnų kalnų. Likus apie 50 km iki kalnų, paukštis sustojo poilsiui nakčiai žemės ūkio paskirties laukuose netoli Laverne vandens telkinio. Kitą diena perskrido kalnus, pasiekė 2 216 m aukštį.

Vilniaus rajono gervės 2017 metų pavasarinės migracijos ilgiausio skrydžio (apie 1 004 km) be sustojimo maršrutas nuo Le Neuf tvenkinio (netoli Hamonville miestelio Prancūzijoje) iki Deutsch Bork vietovės Vokietijoje, kovo 1 d.


Nuveikusi apie 477 km, ženklintoji gervė sustojo naktiniam poilsiui vandens telkinyje netoli Chaumeil kaimo Prancūzijoje. Vasario 28 dieną gervė nuskrido apie 796 km ir sustojo nakčiai Le Neuf tvenkinio teritorijoje (netoli Hamonville miestelio). Kitos dienos kelias ėjo link Vokietijos sostinės Berlyno. Netoli jo, kovo 1 dieną gervė sustojo Deutsch Bork vietovėje. Šios dienos gervės skrydžio ilgis yra apie 1 004 km ir yra didžiausias šios migracijos metu.

Ilgiausias skrydis (apie 880 km) be ilgalaikių sustojimų pavasarinės migracijos metu. Gervė nuo kovo 17 dienos ryto iki kovo 18 dienos vakaro įveikė kelią nuo Prancūzijos iki Lenkijos per Belgiją, Luksemburgą ir Vokietiją.


Kitą dieną nukeliavo dar apie 51 km, sustodama nakčiai arti Berlyno esančio Grossbeeren miesto apylinkėse. Kovo 3 dieną paukštis praskrido per Berlyną į šiaurės rytų pusę. Apie 14 val. gervė sustojo Lenkijoje, arti Golce miestelio, kuris yra tarp dvejų Lenkijos vaivadijų: Vakarų Pamario ir Didžiosios Lenkijos. Sustojimas buvo trumpas – tik vienai nakčiai. Kitą dieną paukštis nuskrido apie 27 km į rytus, kur vėl sustojo atgauti jėgų žemės ūkio laukuose arti Jastrowie miesto. Kovo 5 dieną gervė skrido link Karaliaučiaus, daugiausia per Pamario ir Varmijos Mazūrų vaivadijas. Kelio ilgis yra apie 310 km. Sustojimo iki kovo 8 dienos pasienyje, tarp Rusijos ir Lenkijos. Kovo 8 dieną 6.33 val. buvo užfiksuotas pirmas taškas Lietuvos teritorijoje tarp Kaupiškių ir Totorkiemių. Skrisdama per Marijampolę ir Kaišiadoris, jau 9 val. gervė buvo savo veisimosi vietoje Vilniaus rajone. Taigi, 2017 metų pavasarinė migracija tęsėsi nuo vasario 25 dienos iki kovo 8 dienos, t. y. truko tik 11 dienų. Per šias dienas gervė įveikė 3 178 km atstumą nuo savo žiemojimo vietos Ispanijoje iki veisimosi vietos Lietuvoje Vilniaus rajone.